היקון טעות סופר בתחולת הנכות המוכרת. - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 08:47, 8 בפברואר 2014

  במסגרת ארגון החומר שלי לבחינת אפשרות להגשת החמרה, גיליתי להפתעתי את העובדות הבאות: הוכרתי ב-13/6/96 בנכות בברך ימין (10%), כאשר קצין התגמולים קבע:" דרגת נכות זו תישאר קבועה מתאריך 13/6/1995 {שנה רטרואקטיבית מהתביעה}. קיבלתי אז מענק חד פעמי עבור נכות זאת בתאריך 06/1997-שנתיים לאחר מועד התחולה. שאלותי: 1, האם יש טעם כיום לפנות לקצין התגמולים ולבקש תיקון הטעות ולדרוש את סכומי הכסף שאני זכאי להם ושלא שולם. 2.אם התחולה של הנכות המוכרת הייתה משנת 1995(לפני תיקון החוק ב-1/1996) , האם הייתי זכאי להיות מוכר כנכה קבוע ולקבל תגמול חודשי, ולא מענק חד פעמי? 3. האם ניתן להעריך באומדן בכמה כסף מדובר עם הטעות תתוקן. הערה: משנת 2001 במסגרת ערר שהגשתי על עמוד השדרה, הוכרתי כזכאי לתגמול חודשי משנה זאת. וכן הודעה:

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:03, 9 בפברואר 2014

  דוד שלום, השאלה הינה מתי הוגשה התביעה.
  אם התביעה הוגשה לפני, 1/1/96 , אזי הנך זכאי לתגמול חודשי, אולם אם התביעה הוגשה לאחר תאריך זה, הרי שלפי החוק הנך זכאי למענק חד פעמי בלבד. בהתאם למידע שהצגת , נראה שהתביעה הוגשה לאחר התאריך הנ"ל ועלכן, נראה כי הייתי זכאי רק למענק חד פעמי, כפי שקבלת.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות