ניתוח חוזר ותרופות לא מתאימות ?! - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • סוניה

  נשלח ע"יסוניה 16:55, 22 בינואר 2016

  שלום, אני אישה בת 22, בחודש 4/2015 הפנו אותי למיון בגלל דימום קטן כשהייתי בהריון. אחרי בדיקות ראו שיש לי שילית פתח ולכן השאירו אותי באשפוז למעקב למשך חודש. הייתי במנוחב כל הזמן והיו בדיקות כל הזמן לבדיקת התפתחות העובר וראו שכל תנועה קשה גרמה לדימום. ב 5/2015 עשו לי ניתוח קיסרי, וכאן התחילה הבעיה: בניתוח ראשון הייה דימום גדול ולא הפסיק - לכן עשו את הניתוח עוד פעם דכי לבדוק מקור הדימום. אחרי ניתוח שני וכאבים ובלגן שלם המליצו להשאיר אותי במנוחה ומעקב. עבר עלי חודש קשה של תרופות ולקחתי מנות דם והרבה כאבים. בסוף שחררו אותי הביתה באמצע 5/2015 ואמרו לי שנשאר דם שמתיבש בבתן וצריך לקחת עוד תרופה למשך חודש כזריקות. תרופת הקליקסאן שהוא בפועל גורם ליותר דימום ושחררו אותי. המשכתי בתרופה ונחתי חודש עם בעיות וקאבים. אחרי סיום התרופות קמתי והתחלתי לזוז בבית ופתאום ראיתי מקות כחולות בגוף שלי אחרי בדיקות אמרו שזה דימומים. לכן עוד פעם הצטרכנו לפנות לעוד ייעוצים, בסוף התברר שבבדיקות שעשו בבית החולים מהיום הראשון שנכנסנו היה מופיע בדיקות שאני עם PTT מאורך וזה גרם לבעיות בניתוחים ולקאבים - אבל הרופאים לא התיחסו לזה. ואפילו התרופה של הקליקסאן השפיעה עוד יותר וגרמה לעוד יותר דימומים. היום אחרי בדיקות ארוכות מופיע שיש לי בעיה בפקטור 8 ואומרים באותו בית חולים שזה מההריון ואי אפשר לשלוט בזה וזה עושה לי בעיות. 1. האם אפשר לטבוע על הקאבים שעשו לי בניתוח כי לא שמו לב ל PTT מאורך והייה לי דימומיים וניתוח חוזר ופלגן ? 2. האם זה רשלנות רפואית שהמליצו על תרופה שמדממת ואני סובלת מ PTT מאורך ?! וזה גרם לעוד בעיות בהמשך! ממש צריכה את עזרתכם תודה

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  12:48, 26 בינואר 2016

  סוניה שלום,
  יתכן מאוד שהיתה רשלנות רפואית במקרה בו את מתארת, לצורך כך יש לבדוק מדוע נגרם דימום גדול בניתוח הקיסרי, האם הצוות הרפואי טיפל כראוי בדימום זה, האם הטיפול התרופתי שניתן לך היה מתאים (שכן על פניו מתן תרופת מדללת דם מסוג קלקסן במקרה שלך נראה בעייתי) ועוד. לצורך כך יש לפנות לעו"ד העוסק בתחום הרשלנות הרפואית על מנת שיזמין את התיק הרפואי, ויבחן ביחד עם מומחים רפואיים מתאימים מתחום הגניקולוגיה וההמטולוגיה את שאלת הרשלנות הרפואית, הנזק שנגרם וכן את שאלת הקשר הסיבתי. הואיל ומשרדנו מתמחה בנושאים אלו, נשמח לסייע.
  כל טוב
  גיל קלופשטוק, עו"ד
  טל. משרד 09-8330033 נייד 052-8237030.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה