אי ציון מע"מ בחוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ג'ין

  נשלח ע"יג'ין 20:34, 16 באוקטובר 2012

  קיבלתי שרות מחברה גדולה והודיעו לי בהתכתבות מוקדמת ובחוזה שאשלם 1000 ש"ח. בחשבונית חויבתי על 1000 ש"ח + מע"מ. לא היה שום זכר למע"מ בהתכתבות ובחוזה, שם רשום: "נותנת החסות מסכימה לשלם סכום של 1000 ₪". אני שמה לב שניסוח החוזה מתייחס למה שאני משלמת לא כמה מזה החברה מקבלת. כשהסכמתי, אני לחלוטין הבנתי שאני משלמת 1000 שקל בלבד. האם מותר להם לא להזכיר את המילה מע"מ בחוזה ואז לחייב אותי או האם זכותי לבקש חשבונית על סך 1000 ש"ח כפי שסוכם? תודה! זה מה שמצאתי אונליין, האם זה מתאים למצבי? : הצגת מחיר תכלול הודעה על המס (תיקון מס' 2) תשל"ט-1978 131. עוסק המציג ברבים או מפרסם בכל דרך שהיא מחירו של נכס או שירות שחוק הפיקוח על מצרכים ושירותים, תשי"ח-1957, אינו חל לגביו, יציין אם המחיר כולל מס ואם לאו.

  השב
 • 18:53, 17 באוקטובר 2012

  ג'ין שלום,
  חוק הגנת הצרכן קובע כי עוסק (דהיינו מי שמוכר נכס או נותן שירות כחלק מעיסוקו), לא יפרסם ולא ינקוב במחיר של נכס או שירות המוצע לצרכן (דהיינו, מי שקונה נכס או שירות לשימוש שעיקרו אישי, ביתי או משפחתי), אלא אם כן הוא המחיר הכולל, ורק במטבע ישראלי. המחיר הכולל, מוגדר בחוק הגנת הצרכן כמחיר הכולל, בין היתר, גם מס ערך מוסף. זו ברירת המחדל, אך ישנם מספר חריגים לכלל הנ"ל, אשר בהיעדר פרטים נוספים על סוג השירות שרכשת, אינני יכול כמובן לדעת האם הם חלים בעניינך.

  תגובה
 • 13:01, 12 בנובמבר 2012

  תודה על עצתך, הבהרתי שלא צוין שזה לא כולל מע"מ ושאני מוכנה לשלם את הסיכום ככולל מע"מ כנהוג בישראל והם הסכימו לזה. יכול להיות שזה מין תרגיל שהם מנסים ואם הולך הולך והרוויחו אם לא, אז הם "סופגים".

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.