כרטיס אדי - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 20:09, 19 בדצמבר 2012

  האם ניתן לראות בכרטיס אדי חוזה מחייב? אם לא, מה ניתן לעשות כדי לעשותו ככזה?

  השב
 • 10:28, 20 בדצמבר 2012

  ארז שלום,
  הסכמה לתרומת אברים לאחר מותו של אדם, אינה מהווה חוזה, כמשמעותו בחוק החוזים, בין היתר, באשר אין בה התחייבות והיא מתייחסת לתקופה שלאחר מותו של נותן ההסכמה.למרות שפורום זה אינו עוסק בצוואות, אוסיף ואציין כי עיון בטופס ההסכמה באתר "אדי" מלמד כי על פניו הוא גם לא מהווה צוואה תקפה לפי חוק הירושה.משמעות ההסכמה לתרומת איברים והחתימה על כרטיס "אדי" מוסדרים בהוראותיו של חוק האנטומיה והפתולוגיה, תשי"ג-1953, המסדיר את השתלות האיברים, והוא החוק שגם קובע את נפקותם.חוק זה בוודאי חורג מהנושא בו עוסק פורום זה, ובשאלות נוספות בעניין זה אנו ממליצים כי תיצור קשר עם משרד הבריאות האמון על יישומו של החוק הנ"ל או עם אגודת "אדי".

  תגובה
 • 17:00, 24 בדצמבר 2012

  האם לא ניתן להתחייב מה יעשה בגופי לאחר מותי בצורה של חוזה (ולא בצוואה)? אם לא, מדוע?
  מה חסר כדי שזה יהווה חוזה?

  תגובה
 • 13:57, 25 בדצמבר 2012

  ארז שלום,
  1. כפי שציינו בתשובה, שאלת תרומת האיברים מוסדרת בחוק ספציפי, חוק האנטומיה והפתולוגיה, המתייחס גם להסכמה שאדם נותן בחייו לתרומת איברים. 2.לגבי חוזה מול צוואה – הרי שחוק הירושה קובע כי הסכם בדבר ירושתו של אדם, שנעשה בחייו, בטל. דהיינו, כי אדם יכול לצוות את עזבונו רק בצוואה ולא בחוזה 3. עוד נציין, כי בהתחייבות מהסוג לגביו אתה שואל, נשאלת השאלה מי הוא הצד השני לחוזה, או במילים אחרות, מי הוא הזכאי לבקש את אכיפת החוזה עליו חתמת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.