הפרת חוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • אורלי

  נשלח ע"יאורלי 22:42, 31 בדצמבר 2012

  שלום רב, בני שהה בגן פרטימתחילת השנה. חתמנו על חוזה המחייב אותנו במקרה של הוצאת הילד מהגן בהתראה של חודש ותשלום של חודש נוסף. סעיף נוסף בחוזה היה שלא תהיה לנו כל תלונה כלפי האיוש הפרסונלי בגן. לפני שחתמנו מחקנו את הסעיף. לצערנו בעלת הגן שנעדרה רבות, החליפה מתחילת השנה מס סייעות (לפחות 5)לא התרעמנו עד שהגיעה הסייעת האחרונה שהתעלמה במכוון מהילד אפילו בנוכחותנו. הילד שעד שהגיעה הסייעת הלך לגן בשמחה החל לגלות סימני מצוקה ולא הסכים להיפרד בבוקר. בשל העדרויות רבות של בעלת הגן ויחס הסייעת החלטנו להוציאו מהגן ולא להותירו סובל. בעלת הגן דורשת את הפיצוי המצוין בחוזה אך לדעתנו מחיקת הסעיף מאפשרת לנו לטעון להפרת חוזה מצד בעלת הגן. האם זה נכון? תודה

  השב
 • 18:59, 3 בינואר 2013

  אורלי שלום,
  באופן כללי ניתן לומר כי במחיקת הסעיף בו נקבע לא תהיינה לכם תלונות כלפי האיוש הפרסונלי, הסכמתם למעשה כי יש לכם זכות להעלות תלונות בעניין זה. לכן, אם הגננת ערכה שינויים פרסונאליים שאינם מקובלים עליכם והיו לכם טענות כלפי הצוות היא, לכאורה, הפרה את החוזה. יחד עם זאת, על מנת שתוכלו לבטל את החוזה בעקבות ההפרה הנ"ל (ובכפוף לכך שהחוזה איננו קובע הסדר אחר בכל הנוגע לביטולו בשל הפרה), צריך להיות ברור כי אתם העליתם את הטענות בעניין האיוש הפרסונאלי, וכי הודעתם לגננת כי היא מפרה את החוזה, ואם ההפרה לא תתוקן, תבטלו את החוזה עמה. ויובהר, כי לא הייתם צריכים לעשות שימוש דווקא במונחים משפטיים כמו "הפרה" ו "ביטול חוזה", ודי אם הבהרתם לבעלת הגן כי החלפת הסייעת אינה מקובלת עליכם, וכי לא תמשיכו לשלוח את ילדכם לגן, אם זו לא תוחלף או אם המצב בגן לא ישתפר. כאשר החוזה בוטל על ידיכם בשל הפרתו, ובכפוף לכך שהביטול היה כדין (כלומר, אחרי התראה על הפרה, התראה שלא תוקנה), אינכם צריכים לשלם את הסכום שנקבע בו לגבי הוצאה של הילד מהגן לפני תום שנת הלימודים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.