חוזה שכירות - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 13:46, 12 באפריל 2013

  ישנו חוזה שכירות בין השוכר הנכנס למשכיר הנכס, האם השוכר היוצא שאינו צד לחוזה השכירות יכול לדרוש תשלום עבור סככה שבנה למרות שהשוכר הנכנס לא מעוניין בה ולטעון כי קיים נ-ו-ה-ג מחייב? שאלה נוספת האם בכלל טענת נ-ו-ה-ג אפשרית כשמדובר בגורם חיצוני שהוא לא צד לחוזה? בחוזה השכירות אין שום איזכור של השוכר היוצא בכלל.

  השב
 • 18:28, 18 באפריל 2013

  יניב שלום, בכל הנוגע לשוכר הנכנס, באופן כללי ניתן לומר כי המקור היחיד לחובותיו הינו מה שסוכם בינו לבין משכיר הנכס. שאלת הסככה שבנה השוכר היוצא הינה בעיקר במישור היחסים שבינו לבין משכיר הנכס ותלויה בין היתר בהוראות החוזה ביניהם. בכפוף להוראות החוזה בין משכיר הנכס לבין השוכר היוצא, ניתן לומר באופן כללי כי השוכר היוצא, אם לא יקבל תמורה עבור הסככה שבנה (בין ממשכיר הנכס ובין מהשוכר הנכנס), רשאי לפרק אותה, ושוב בכפוף לכך שלא נקבע אחרת בהסכם, לאחר הפירוק עליו להחזיר את מצב הדירה לקדמותו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.