• עדי

  נשלח ע"יעדי 23:19, 27 באפריל 2014

  שלום רב האם צוואה חייבת להקרא בפני עורכי דין או שאחד היורשים יכול לקבל את הצוואה מעורך דין ולהראות אותה לשאר היורשים. תודה עדי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  10:46, 28 באפריל 2014

  עדי שלום
  אין צורך לקרוא את הצוואה במשרדו של עורךהדין .(בסרטים זה עובר יפה...) עורך הדין צריך להעביר לידי הנהנים על פי הצוואה העתק מהצוואה ולקבל הודעתם למי למסור המקור. אם אין הסכמות בין הנהנים על פי הצוואה למי ימסר המקור, עליו להעביר המקור לרשם הירושות, עורך הדין לא יכול ולא צריך לדעת אם קיים סכסוך בין היורשים ולכן תפקידו לוודא שכל הנהנים על פי הצוואה יקבלו עותק מהצוואה .
  אם לא כל היורשים החוקיים הם הנהנים על פי הצוואה לגיטימי מצד היורשים לדרוש ולקבל עותק מהצוואה כדי לגבש החלטה אם הם מעוניינים להגיש התנגדות לצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).