הפסקת תביעה עזרה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 10:59, 12 בספטמבר 2012

  שלום רב הגשתי תביעה לבית המשפט עקב תאונת דרכים שעברתי. התיק התנהל במשך שנתיים וכרגע מצבי הרפואי עדיין לא התגבש כיוון שאני עובר ועדות רפואיות בביטוח הלאומי. בדיון האחרון השופט הורה על הפסקת התביעה עד שיתגבש מצבי ולאחר מכן אני אוכל לחדשה מהמקום בו ההליכים הופסקו. שאלתי היא האם הפסקת תביעה הכוונה היא כי עליי להגיש תביעה מחדש כולל תשלום אגרה? או שאני פשוט מגיש בקשה לחידוש ההליכים? תודה

  השב
 • 16:36, 19 בספטמבר 2012

  יובל שלום,

  אין אני עוסק בנזיקין ואיני יודע להשיבך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.