open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 4 בספטמבר 2013

            שכר דירה לאחר פרידה

            בני זוג נפרדו והאשה ממשיכה לגור בדירתם המשותפת. הגבר עזב מרצונו אבל גם בהסכמת אשתו. האם על האשה לשלם דמי שכירות לגבר?
            הרי סעיף 33 לחוק המקרקעין קובע במפורש: שותף שהשתמש במקרקעין משותפים חייב ליתר השותפים, לפי חלקיהם במקרקעין, שכר ראוי בעד השימוש."
            האם ישנה פסיקה בנושא זה?

            4 בספטמבר 2013
          • 8 באוקטובר 2013

            שכר דירה לאחר פרידה

            א מהמרכז שלום!
            "דירת מגורים של בני זוג (תיקון מס' 17) תשנ"ה-1995
            40א. (א) החליט בית המשפט לפי סעיף 40, על פירוק השיתוף במקרקעין משותפים שהם דירה של בני זוג המשמשת להם למגורים, בדרך של מכירה, לא יורה על ביצועה והמכירה תעוכב, כל עוד לא נוכח בית המשפט כי לילדי בני הזוג הקטינים ולבן הזוג המחזיק בהם, יחדיו, נמצא הסדר מגורים אחר המתאים לצרכיהם, לרבות הסדר ביניים למגורים זמניים המתאים לצרכיהם, לתקופה שיקבע."
            זהו הסעיף המתייחס לדירת בני זוג בחוק המקרקעין. אני ממליצה לך לפנות לייעוץ משפטי מתאים שייבחן את המקרה שלך .
            בהצלחה!

            8 באוקטובר 2013
          שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form