מה גובה תקרת גמלת נכות עבור נכה 100% מקרן גמלאות המרכזית ? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • דודו

    נשלח ע"ידודו 12:18, 29 בינואר 2015

    מה גובה תקרת גמלת נכות עבור נכה 100% מקרן גמלאות המרכזית ?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    12:35, 29 בינואר 2015

    התשובה קבועה בתקנון קרן הפנסיה שחל במועד הנכות. ניתן לראות לצורך התרשמות כי בגרסה 9 (1/2012) של התקנון האחיד של הקרן, קובע סעיף 34 את הכללים לחישוב קצבת הנכות. סעיף קובע כי סכום קצבת הנכות עבור חודש הזכאות הראשון לקצבת נכות יהיה שווה למכפלת כל אלה: 1. שיעור נכותו של המבוטח; 2. השכר הקובע לקצבת מבוטח פעיל בכפוף לאמור בפרק ט' לתקנון; 3. שיעור קצבת זקנה (באחוזים) שהמבוטח צבר בקרן בצירוף שיעור קצבת זקנה (באחוזים) שהמבוטח יכול היה לצבו ר בתקופת ביטוח עתידית.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.