קיזוז קצבאות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 12:38, 8 בפברואר 2015

  ידוע לי שקרן הפנסיה אינה יכולה לקזז את פנסיית הנכות בגין קבלת קצבת נכות כללית. האם הנוהל הבא סותר זאת? או שהנוהל כלל לא רלוונטי כאשר מדובר בהכנסה של קצבת נכות כללית? "אם הנך משתכר/ת בנוסף לקבלת פנסיית נכות, הנך זכאי/ת למלוא הפנסיה המגיעה לך וזאת כל עוד סכום הפנסיה, ביחד עם שכרך או הכנסתך, אינם עולים על ממוצע ההכנסה המבוטחת לפנסיה בערכה הריאלי ב-12 החודשים שקדמו למועד הזכאות לפנסיה. עלה שכרך ו/או הכנסתך ביחד עם סכום הפנסיה על ממוצע ההכנסה לפנסיה כאמור, יופחת סכום הפנסיה בהתאם..."

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:17, 13 בפברואר 2015

  ככל הנראה. הכוונה בסעיף זה היא להשתכרות מעבודה / הכנסה כעצמאי. יש לבדוק זאת בהגדרה המדויקת שבתקנון הקרן (אתה מצטט כנראה מהמכתב ששלחו אליך)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.