הפרשות לפנסיית חובה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אורית גרינברג

  נשלח ע"יאורית גרינברג 19:01, 3 במאי 2015

  שלום התחלתי לעבוד במקום חדש והוא מפריש את הפנסיה באופן הבא: 5% מעביד 5% עובד 8.33% פיצויים. ממה שהוסבר לי שבגלל שהוא החליט להגדיל את הפיצויים הוא לא חייב להפריש 6% בגין הפנסיה, מאחר והוא נותן לנו הטבה כאשר הוא מפריש את הפיצויים כבר עכשיו והם יעמדו לרשותנו אם נתפטר. רציתי לוודא האם מעביד יכול אכן להפריש פחות לפנסיה, בגלל מהלך זה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  07:10, 4 במאי 2015

  משאלתך עולה כי הבסיס לחובת עריכת הביטוח הפנסיוני החל עליך הינו צו ההרחבה לפנסיה חובה במשק. מינואר 2014 הותאמו שיעורי ההפרשות לביטוח פנסיוני לשיעור המקסימלי של 17.5% לפי חלוקה של 6% פיצויים, 6% תגמולי מעביד ו-5.5% תגמולי עובד. הצו חל על מי שאין לו הסכם מיטיב כמשמעותו בצו. למעשה, טענת מעסיקך היא, כי הצו אינו חל עליך או ששיעורי ההפרשות הקבועות צו אינן חלות עליך,הואיל ויש לך הסכם מיטיב. היינו, הגדלת ההפרשות לרכיב הפיצויים מאפשר לו להפחית את שיעורי ההפרשות ברכיב הפיצויים. לדעתי טענה זו אינה עומדת כשלעצמה (קיימת פרשנות משפטית שמכירה בהחרגה של שיעורי ההפרשות שלפי צו ההרחבה במקרים שבהם בוצע ביטוח פנסיוני בפוליסת ביטוח מנהלים, קובע שיעור הפרשות נמוך יותר ב-1% בגין רכיב התגמולים, אך מנגד המעסיק נושא בתשלום נוסף לאבדן כושר עבודה ולמיטב ידיעתי טרם ניתנה הכרעה משפטית בענין זה בערכאה שיפוטית.)
  עו"ד אבנר בן חיון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.