קרן פנסיה ופיצויים - סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • avi

  נשלח ע"יavi 09:31, 26 במאי 2015

  שלום רב סעיף 14 הנ"ל קובע:"ובלבד שנתקיימו כל התנאים הבאים: תשלומי המעביד לקרן פנסיה - אינם פחותים מ- 14.33% מהשכר שממנו שולמו התשלומים האמורים או 12% משכר זה אם המעביד משלם בעד עובדו בנוסף לכך גם תשלומים להשלמת פיצויי פיטורים לקופת גמל לפיצויים או לפוליסת ביטוח לפיצויים בשיעור של 2.33% משכר זה. לא שילם בנוסף ל- 12% גם 2.33%, יבואו תשלומיו במקום 72% מפיצויי הפיטורים של העובד בלבד. תשלומי המעביד לפוליסת ביטוח מנהלים - אינם פחותים מאחד מאלה: 13.33% מהשכר שממנו שולמו התשלומים האמורים אם המעביד משלם בעד עובדו בנוסף לכך תשלומים לביטוח אובדן כושר עבודה בשיעור הדרוש לבטחת 75% משכר זה לפחות או בשיעור של 2.5% משכר זה, לפי הנמוך מביניהם. 11% מהשכר שממנו שולמו התשלומים האמורים אם המעביד משלם בעד עובדו בנוסף לכך תשלומים לביטוח אובדן כושר עבודה בשיעור הדרוש לבטחת 75% משכר זה לפחות או בשיעור של 2.5% משכר זה, לפי הנמוך מביניהם. במקרה זה יבואו תשלומי המעביד במקום 72% מפיצויי הפיטורים של העובד בלבד. אם המעביד משלם בעד עובדו בנוסף לכך גם תשלומים להשלמת פיצויי פיטורים לקופת גמל לפיצויים או לפוליסת ביטוח לפיצויים בשיעור של 2.33% משכר זה יבואו תשלומי המעביד במקום 100% מפיצויי הפיטורים של העובד." האם ע"פ סעיף זה על המעביד להפריש גם 14.33%לקרן פנסיה וגם 13.33% לביטוח מנהלים? (רשום בסעיף -"ובלבד שהתקיימו כל התנאים הבאים"... תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:48, 26 במאי 2015

  ככל שהמעסיק מפצל בהפקדות בשכר ומפקיד הן לקרן הפנסיה והן לביטוח המנהלים

  תגובה
 • 11:12, 26 במאי 2015

  תודה על התשובה המהירה..
  האם הוא צריך להפקיד בסה"כ 27.66% או שהוא צריך לבחור בין החלופות - קרן פנסיה או ביטוח מנהלים?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.