תשלום לפנסיה או לקופת גמל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אורחת

  נשלח ע"יאורחת 20:36, 9 בספטמבר 2015

  השאלה מתייחסת לשנים 2008-2010. ומדובר בעובד אשר בדרך כלל עבד במשמרות של 5.5 /6 שעות למשמרת. והרוויח לפי שעה. השאלה הינה: האם בתק' בהם העובד עבד שעות רבות יותר ממה שבדרך כלל: לדוג' עבד משמרות כפולות ו/או עבד שעות רבות יותר ביום מ 5.5/6 השעות שהוא רגיל לעבוד. מחוייב המעביד להפריש לפנסיה או לקופת גמל לפי שכר המורכב מהשכר בשעות הרגילות+ השכר בשעות שלאחר מכן, קרי האם יהיה מחוייב להפריש לפי סה"כ השכר באותו חודש? או שהמעביד מחוייב להפריש לפנסיה /לקופת גמל רק לפי השכר שהועבד הרוויח בשעות עבודתו הרגילות, קרי ב5.5/6 שעות למשמרת? ואינו מחוייב להפריש דבר לגבי השכר שהעובד הרוויח בשעות שמעבר לכך? תודה דבר לגבי שעות העבודה הנוספות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  אבנר בן חיון, עו"ד,מנהל הפורום

  08:21, 10 בספטמבר 2015

  המעביד מחויב להפקיד לפנסיה בגין כל שעת עבודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.