IRA לגמלאי - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
  • שואל

    נשלח ע"ישואל 10:36, 23 באוקטובר 2015

    האם גמלאי (אדם אשר כל הכנסתו היא מפנסיה) רשאי להפקיד כספים לקופ"ג בניהול אישי (IRA) ?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    15:04, 26 באוקטובר 2015

    תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (קופת גמל בניהול אישי), תש"ע-2009 קובעות בתקנה 2 את הכספים שניתן לנהל בקופת גמל בניהול אישי' ואלו הם: (1)כספי קרן השתלמות;(2)כספים של עמית עצמאי שניתן למשוך אותם כדין לפי תקנה 38(א)(2) (כספים שהופקדו עד ליום 31/12/2005) או (6) (עמית שוטר/סוהר/משרת בשירות קבע לאחר 5 שנים וכו') לתקנות מס הכנסה; 3) כספים של עמית עצמאי שהופקדו לגבי הכנסה לפי סעיף 2(2) לפקודת מס הכנסה;(4)כספים של עמית עצמאי, שאינם כספים שהופקדו כאמור בפסקה (3), בשיעור או בסכומים שיורה עליהם הממונה. התקנות אינן קובעות מגבלה על מעמדו של המפקיד (באם הוא גמלאי או עובד)

    תגובה
  • 08:12, 27 באוקטובר 2015

    סעיף 2(2) עוסק בשכירים, לא בגמלאים,
    שאלתי היא האם הממונה הורה הוראה המתיחסת לגמלאים לפי תקנת משנה (4)

    תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

    עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

    14:10, 27 באוקטובר 2015

    כן. הממונ הפרסם ביוני 2015 חוזר גופים מוסדיים 2015-9-26 'הפקדת כספים במעמד עצמאי לקופת גמל בניהול אישי'. בו נקבעו הוראות לענין זה. ראה בקישור http://bit.ly/1Rz8V4t

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.