אי תשלום לקרן פנסייה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עידית

  נשלח ע"יעידית 11:17, 16 בספטמבר 2013

  כיצד ניתן לדרוש מהמעסיק השלמת תשלום לקרן פנסייה ,עבור חודשים אותם לא שילם. (התחיל להפריש מאוחר מדי)

  השב
 • 18:46, 17 בספטמבר 2013

  פשוט לדרוש.

  ככל שמדובר בחוב מעסיק (היינו המעסיק החל לשלם תקופה ואז הפסיק) אזי קרן הפנסיה תהא רשאית לקבל אותם ללא קשר אם חלפה שנת מס בתקופת החוב (ובלבד שלא חלפו 13 חודשים ממועד תחילת החוב ושקרן הפנסיה לא השתחררה מחבותה לגביית החוב בהתאם להוראות סעיף 14 לחוק הגנת השכר).

  ככל שמדובר על הפקדות לראשונה- אזי, אם חלפה שנת מהמועד המבוקש/ המחויב לתחילת הפקדות, קרן הנסיה אינה רשאית לקבל הפקדות אלה וניתן לקבלם ישירות מהמעסיק. אם לא חלפה שנת מס - ניתן להפקידם בקרן הפנסיה - אלא שצבירות בזכויות בקרן תהא החל ממועד ההפקדה בפועל

  בנוסף, הואיל וכאמור נוצרו פערים בצבירת הזכויות בקרן הפנסיה (תשואה, אבדן תקופת ביטוח לענין צבירת תקופת אכשרה למחלה קודמת בקרן, גיל הצטרפות מאוחר יותר), ניתן לדרוש פערים אלה מהמעסיק (אלא שחישוב פערים אלה מורכב ויש לעשותם באמצעות אקוטאר)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.