משמעות "ניהול קופת גמל" בחוק המפורט להלן - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 15:26, 17 בדצמבר 2015

  בחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים 2005 רשום: "ניהל קופת גמל שלא על פי התקנון שאישר הממונה או שלא על פי ההוראות לפי חוק זה ולהוראות כל דין אחר שהתקנון כפוף להן, בניגוד להוראות סעיף 16(א) ו-(ב);" קרן פנסיה מחוייבת להשיב לבקשה/לפניה לצורך מימוש זכויות ( לנכות) תוך 30 יום. וזאת לפי הוראות המפקח והתחייבות הקרן המעוגנת בכללים ליישוב ובירור תביעות. האם התעלמות הקרן מהפניה/מהבקשה שנשלחה אליה משך יותר מחודשיים מהווה ניהול קופת גמל בניגוד להוראות כל דין. קרי האם ההתעלמות מהווה עברה על הסעיף שלעיל. ככל שלא- אז למה הכוונה נ"ניהול קופת גמל" בחוק שלעיל מה המשמעות של המילה "ניהול" בהקשר הנ"ל?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:20, 21 בדצמבר 2015

  נראה שלא זו הכוונה (להבנתי הכוונה בסעיף זה הינה ביחס לקביעת זכויות שלא על פי התקנון)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.