ביטוח פנסיוני שלא מומש לאחר חופשת לידה והעברה רטרואקטיבית - האם יש מקום לתביעה? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • דנה רלר

  נשלח ע"ידנה רלר 12:25, 22 בדצמבר 2015

  שלום רב. מזה כשנתיים וחצי אני עובדת בחברה גדולה ורצינית, כשהשכר בהתאם. לאחר 6 חודשים תואמה לי פגישה מול חברת הביטוח הפנסיוני ומטעם החברה בה אני עובדת. לאחר כמה חודשים התקיימה הפגישה בפועל ונחתמו מסמכים על קרן פנסיה רלוונטית. חברת הביטוח הפנסיוני הוחלפה באותה עת לחברה אחרת ובמקביל יצאתי לחופשת לידה. הביטוח הפנסיוני שלי לא מומש ו"נפל בין הכסאות". כ 10 חודשים לארח הלידה פוטרתי מעבודתי (תקופה המסתיימת בתום החודש הזה) ונדרשתי להסדיר את ענייני הפנסייה מול חברת הביטוח החדשה. נמסר לי כי המעסיק יעביר את כל הכספים באופן רטרואקטיבי וכמו כן אני אשלם את חלקי (שלא ירד מהמשכורות). אלא ש.... עלי לשלם סכום גבוה מאוד ובלתי אפשרי לי לעשות זאת. כמו כן חברת הביטוח הסבירה לי כי אין אפשרות להעביר לקרן הפנסיה סכומים גבוהים שכאלו ולכן הם ממהרים להעביר את הכסף קופת גמל - כך נמנע מקנסות. השאלה שלי - האם יש מקום לתביעה משפטית או לדרישה מהמעסיק לשלם גם את חלקי?. כמו כן - האם הזכויות הפנסיוניות שלי נפגעות ממהלך שכזה? אשמח לייעוצכם ותודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:33, 22 בדצמבר 2015

  את מציינת שאת עובדת מזה שנתיים וחצי בחברה ומתארת מצב של התנהלות שעד היום טרם הופקדו כספים לקרן פנסיה. מדובר על מצב חמור הנוגד את הוראות צו ההרחבה לפנסיה חובה המחייב עריכת ביטוח פנסיוני לעובד לא יאוחר מהחודש השישי לעבודתו של העובד (כאשר לגבי עובד שגיע לעבודה עם ביטוח פעיל החובה היא החלה מחודש העבודה הראשון). לגופו של ענין, לשאלה של חיוב המעסיק בחלק העובד, קשה לי להניח שביה"ד יפסוק כך, אלא לכל היותר יפסוק פיצוי (ראוי) בגין הנזק שנגרם (ונגרם) כתוצאה מאי ביצוע ההפקדות. מציע לפנות לעו"ד בתחום לצורך בחינת הגשת תביעה מתאימה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.